ବାପା ମୋତେ ମୋ ଜନ୍ମଦିନରେ ଗେହିଁ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ କଲେ -୧

ବାପା ମୋତେ ମୋ ଜନ୍ମଦିନରେ ଗେହିଁ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ କଲେ -୧

Bapa Mote Mo Janam Dinare Gehin Tank Stree Kale -1

ମୋର ସମସ୍ତ ଭାଇ, ଭାଉଜ ଓ ଭଉଣୀ ମାନଙ୍କୁ ନମସ୍କାର, ମୁଁ ମିତା ବୟସ ୨୦ ବର୍ଷ । ବାପା ଙ୍କ ନାମ ହରିହର ବୟସ ୪୮ ଏବଂ ମା ନାଁ ମଧୁ । ଆମ ଘର ଓଡିଶାର ଦେବଗଡ ଜିଲ୍ଲାରେ । ଏଇ କାହାଣୀଟି ମୋର ସେତେବେଳର ଯେତେବେଳେ ମୋ ମା ର ଯୁଟେରସ ଅପରେସନ ହେଇଥିଲା । ଡାକ୍ତର ଙ୍କ ଭୁଲ ଯୋଗୁ ମୋ ମା ସାରା ଦେହ ପାରାଳାଇଜ ହେଇଗଲା, ବାପା ବହୁତ କାନ୍ଧିଥିଲେ ମା ର ଏଅବସ୍ଥା ପାଇଁ । ଆମେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଉପରେ କୋର୍ଟରେ କେସ କଲୁ ଏବଂ ଜିତିଗଲୁ ।

ମା କୁ ବହୁତ ଡାକ୍ତର ଙ୍କୁ ଦେଖାଇଲା ପରେ ତାର ଟିକେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ହେଲା କିନ୍ତୁ ସେ ନିଜେ ଉଠି କିଛି କରିପାରେ ନାହିଁ । ଆମେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଜଣେ ଚାକରାଣୀ ରଖିଦେଲୁ ଯିଏ କି ତାଙ୍କର ସବୁ କାମ କରେ । ମା କୁ ସେ ଗାଧୁଆଇ ଦିଏ ଏବଂ ତାର ସବୁ ନିତ୍ୟକ୍ରମ ସେ ବୁଝେ, ବେଳେ ମୁଁ ଏବଂ ବାପା ବି ମା ର ସେବା କରୁ ।

ମା ର ଏ ଅବସ୍ଥା ପାଇଁ ବାପା ବହୁତ ହଇରାଣ ହୁଅନ୍ତି, ବାପା ଙ୍କୁ ଅଫିସ ଯିବାକୁ ପଡେ ଏପଟେ ଘର କଥା ବୁଝିବାକୁ ପଡେ । ଗୋଟେ ବିବାହିତ ପୁରୁଷ ହେଉ କି ନାରୀ ତା ଜୀବନରେ ଯଦି ସେକ୍ସ ସୁଖ ସେ ନପାଏ ତେବେ ସେ ଆହୁରି କଷ୍ଟ ପାଏ ଓ ଭାଙ୍ଗି ପଡେ । ମୋ ବାପା ଙ୍କର ପୁରା ସେକ୍ସ ଲାଇଫ ପୁରା ଶେଷ ହେଇଯାଇଥିଲା । କାରଣ ଡାକ୍ତର ମନା କରିଥିଲେ ମା କୁ କୌଣସି ପ୍ରେସର ଦବା ପାଇଁ । ଏମିତି ଭାବେ ଦିନ ବିତି ଚାଲିଲା ଓ ମୁଁ ବଡ ହୋଇଗଲି ।

ବାପା ମୋତେ ବେଳେ ବେଳେ ତାଙ୍କ ଛାତିରେ ଲଗେଇ ସାବାସୀ ଦିଅନ୍ତି, ପ୍ରଥମେ ପ୍ରଥମେ ମୋତେ ଭଲ ଲାଗୁନଥିଲା, କିନ୍ତୁ ପରେ ମୋତେ ଭଲ ଲାଗିଲା ଓ ମୁଁ ବି ଏସବୁ ଏଞ୍ଜୟ କରିବାକୁ ଲାଗିଲି । ବାପା ମୋତେ ଗେଲ କରିବା ବାହାନାରେ ତାଙ୍କ ଛାତିରେ ଲାଗନ୍ତି ଏବଂ ମୋ ନୂଆ ନୂଆ ଦୁଧକୁ ତାଙ୍କ ଛାତିରେ ଦାବି ଦିଅନ୍ତି । ବେଳେ ମୋ ପଛରେ ଠିଆ ହେଇ ତାଙ୍କ ଖଡା ବାଣ୍ଡକୁ ଆଣି ମୋ ଗାଣ୍ଡିରେ ଲଗେଇ ଦିଅନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ ମୁଁ କୌଣସି କାମରେ ତାଙ୍କ ଆଗରେ ନଇଁ ପଡେ ସେ ମୋ ଛାତି କୁ ନଜର ଦିଅନ୍ତି ।

ବେଳେ ସେ ବାପା ମୋତେ ତାଙ୍କ ଆଡକୁ ଜୋରେ ଭିଡି ଦିଅନ୍ତି ଯାହା ଦ୍ଵାରା ମୋର କାଶ୍ମିରୀ ସେଉ ପରିକା ଦୁଧ ତାଙ୍କ ଛାତିରେ ଚାପି ହେଇଯାଏ । ତାଙ୍କ  ର ହରକତ ମୋତେ ବହୁତ ମଜା ଲାଗେ । କିନ୍ତୁ ସେଇ ବୟସରେ ଯେତେ ଦୁଧ ନୂଆ ନୂଆ ହୋଇ ଥାଏ ଯଦି କିଏ ଜୋରେ ଚିପି ଦିଅନ୍ତି ବହୁତ ଦରଜ ହୁଏ ଏକଥା କେବେଳ ଝିଅ ମାନେ ଜାଣିଥିବେ । ବେଳେ ବେଳେ ମୁଁ ଏକଥା ବି ଅନୁଭବ କରିଛି ମୁଁ ଗାଧୋଇବା ସମୟରେ ବାପା ମୋତେ କବାଟ କଣା ବାଟେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ କେବେ ଏସବୁ କରିବାର ଧରିପାରି ନାହିଁ

ବାପା ଯେତେବେଳେ ଏସବୁ କରନ୍ତି ମୁଁ ଜାଣେ ନାହିଁ ମୋ ଭିତରେ କଣ ହୁଏ, ମନା କରିବାକୁ ଚାହିଁଲେ ବି ମନା କରିପାରେ ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ପରେ ମୁଁ ନିଜ ଉପରେ ଓ ବାପା ଙ୍କ ଉପରେ ବହୁତ ରାଗ ଲାଗେ । ଫୁଣି ମୁଁ ଗୋଟିଏ ଦିନ ଏସବୁ କଥା ମା କୁ କହିଲି, “ ମା ବାପା ମୋତେ ବହୁତ ଖରାପ ନଜର ରେ ଦେଖୁଛନ୍ତି” ମୋତେ ଏସବୁ ଭଲ ଲାଗୁ ନାହିଁ । ମା କହିଲା ଦେଖ ଝିଅ ତାଙ୍କୁ ଖରାପ ଭାବେ ନାହିଁ, ସେ ଆମ ପାଇଁ କେତେ କଷ୍ଟ ପାଉଛନ୍ତି । ଯଦି ସେ ଦ୍ଵିତୀୟ ବିବାହ କରନ୍ତି ତୁ କେଉଁଠି ରହିବୁ ଓ ମୁଁ କେଉଠି ରହିବି ।

ତାଙ୍କ ମନ ବି ବହୁତ ଅସ୍ଥିର ହେଉଥିବ, କିନ୍ତୁ ମୁଁ ତାଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରି ପାରୁ ନାହି, ତୋ ବାହାଘର ଶୀଘ୍ର କରିଦେଲେ ତୁ ତୋ ଶାଶୁ ଘରକୁ ଚାଲିଯିବୁ ମୋ ଏଇ ପ୍ରାର୍ଥନା । କିନ୍ତୁ ତୁ ଏମିତି କିଛି କର ନାହିଁ କି ଯେଉଥିରେ ତୁ ବଦନାମି ହବୁ । ମା କଥା ମାନି ବାପାଙ୍କ ଛୁଆଁର ମଜା ମୁଁ ଚୁପ ଚାପ ନେଲି । ସେ ମୋତେ ତାଙ୍କ କୋଳରେ ବସାନ୍ତି, ତାଙ୍କ ଟେଙ୍ଗେଇ ଥିବା ବାଣ୍ଡ ଯେତେ ମୋ ଗାଣ୍ଡି କୁ ଟଚ କରେ ମୋତେ ବହୁତ ମଜା ଲାଗେ, ସେ କଥା ଛଳରେ ମୋ ଛାତି କୁ ଟଚ କରିଦିଅନ୍ତି । ମୋ ଶରୀରରେ ସେତେବେଳେ ବିଦୁତ ଖେଳି ଯାଏ, ମୁଁ ବେଳେ ତାଙ୍କ ବାଣ୍ଡକୁ ଟଚ କରି ଦିଏ ଅଜଣା ଭାବେ ।

ବାପା ବେଳେ ଟୟଲେଟ ରୁ ବାହାରିବା ବେଳେ ଲଙ୍ଗଳା ଥାନ୍ତି, ତାଙ୍କୁ ଦେଖି ମୁଁ ମୁହଁ ଲୁଚାଇ ପଳାଏ କିନ୍ତୁ ବାପା ଙ୍କ ବାଣ୍ଡଟା ସବୁବେଳେ ମୋ ଆଖି ଆଗରେ ରହିଯାଏ । ମା ପ୍ରାୟ ସମୟ ସୋଇ ରୁହେ ନଚେତ ଟିଭି ଦେଖେ, ଯାହାର ଫାଇଦା ଆମେ ବାପ ଝିଅ ଉଠାଉ । ସମୟ ବିତି ଚାଲିଥାଏ ୟା ଭିତରେ ମୁଁ ୧୮ବର୍ଷ ରେ ପାଦ ଦେଲି, ସେଦିନ ମୋର ୧୮ ତମ ଜନ୍ମ ଦିନ ଥିଲା । ବାପା ମୋତେ କହିଥିଲେ ସେଦିନ ଗ୍ରାଣ୍ଡ ପାର୍ଟି ଦେବେ ବୋଲି, ସେଇଦିନ ମୋ ସହ ଯାହା ହେଲା ମୋ ଜୀବନ ବଦଳିଗଲା ।

ମୁଁ ଚାତକ ପରିବାପାଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା କରି ରହିଥିଲି, ଠିକ ୮ଟା ଡୋର ବେଲ ବାଜିଲା । ମୁଁ ଯେତେବେଳେ କବାଟ ଖୋଲିଳି ବାପା ମୋତେ ତାଙ୍କ ଆଡକୁ ଭିଡି ଦେଇ ତାଙ୍କ ଛାତିରେ ଚାପି ଧରିଲେ,ବାପାଙ୍କୁ ଟିକେ ଋଷିଲା ପରିକା କହିଲି ଆଜି କଣ ପାଇଁ ଏତେ ଡେରି କଲ, ମୁଁ ତୁମ ସହ କଥା ହେବେନି । ବାପା ମୋ ଗାଣ୍ଡିକୁ ଥାପୁଡେଇ କହିଲେ, ଆରେ ମୋ ସୁନା ଝିଅ ଆଜି ରୁଷିଛି, ଠିକ ଅଛି ଏବେ ତା ରାଗ ଶାନ୍ତ କରୁଛି । ବାପାଙ୍କ ହାତରେ ଯେଉଁ ପଲିଥିନ ବ୍ୟାଗ ଥିଲା ତାକୁ ଦେଖେଇ ମୋତେ କହିଲେ ଏ ଦେଖେ ମୁଁ ତୋ ପାଇଁ କଣ ଆଣିଛି ?

ମୁଁ ବାପାଙ୍କୁ ଜୋରେ କୁଣ୍ଡେଇ ତାଙ୍କୁ ଗୋଟେ ଚୁମା ଦେଇ କହିଲି, ମୋ ବାପା କେତେ ଭଲ । ମୁଁ ବ୍ୟାଗ ଖୋଲିବାକୁ ଯାଉଥିଲି ବାପା କହିଲେ ଏବେ ଖୋଲେ ନାହିଁ, ଏଥିରେ ତୋର ଡ୍ରେସ ଅଛି, ୟାକୁ ପିନ୍ଧି ତୁ ତୋ ଜନ୍ମ ଦିନର କେକ କାଟିବୁ । ଏଇଟା ତୋ ଜନ୍ମଦିନ ର ଉପହାର,କିନ୍ତୁ ମା କୁ କହିବୁ ନାହିଁ କି ମୁଁ ତୋ ପାଇଁ ଆଣିଛି ବୋଲି । ମୁଁ ବାପାଙ୍କୁ କହିଲି ବାପା କଣ ଖାଲି ଡ୍ରେସ, ଆଉ କିଛି ନାହିଁ, ସବୁ ଜନ୍ମ ଦିନରେ ମୋ ପାଇଁ ତୁମେ ଭଲ ଭଲ ଖେଳଣା ଦେଉଥିଲ ପିଲା ବେଳେ, ହେଲେ ଏଇକିଛି ବର୍ଷ ହେଲା ତୁମେ ମୋତେ ଆଉ ଭଲ ଗିପ୍ଟ ଦେଉନାହଁ । ବାପା କହିଲେ ହଉ ଠିକ ଅଛି କଲି ତୋ ପାଇଁ ଭଲ ଖେଳଣା ଆଣି ଦେବୀ । ସେଠୁ ମୁଁ ବାପାଙ୍କୁ ପଚାରିଲି କେଉଁ ଖେଳଣା ଦେବ କୁହ ?

ମୁଁ କହିଲି ମୁଁ ୧୮ ବର୍ଷ ହେଲିଣି ମୋ ଆଉ ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କ ଖେଳଣା ଦରକାର ନାହିଁ, ବଡ ପିଲାଙ୍କ କଣ ଗୋଟେ ଖେଳଣା ଆଣି ଦେବ । ବାପାଙ୍କ ଜଙ୍ଗ ଓ ମୋ ଜଙ୍ଘ ଚିପକେଇ ଥିଲା, ମୋ ବିଆ ବାପାଙ୍କ ବାଣ୍ଡରେ ବାଜୁଥିଲା, ବାପା ମୋ ଆଖି ରେ ଆଖି ମିଶେଇ କହିଲେ ତୁ ବ୍ୟସ୍ତ କାଇଁ ହଉଛୁ ମୁଁ ଦେବି ନା ତୋତେ , ଏବେ ୮ଟା ବାଜିଲାଣି ଶୀଘ୍ର ରୋଷେଇ ସାରେ ୧୦ଟା ରେ କେକ କାଟିବା । ମୁଁ କିଚେନ କୁ ଚାଲିଗଲି, ୧୦ମିନିଟ ପରେ ବାପା ଆସିଲେ କିଚେନକୁ ମୋ ପଛରେ ଲାଗିକି ଠିଆ ହେଇଗଲେ ।

ମୁଁ ଟିକେ ନଇଁ କି ପରିବା କଟୁଥିଲି, ମୋ ଗାଣ୍ଡି ଟେକି ହେଇ ଥିଲା, ମୁଁ ବାପାଙ୍କ ବାଣ୍ଡକୁ ମୋ ଗାଣ୍ଡିରେ ଅନୁଭବ କରୁଥିଲି । ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର ନଥିଲା, ଏମିତି ଆଗରୁ ହୁଏ, ଯେତେବେଳେ ମୋତେ ଲାଗିଲା ବାପା କିଚେନ କୁ ଆସୁଛନ୍ତି, ମୁଁ ଜାଣି ଶୁଣି ମୋ ଗାଣ୍ଡିକୁ ଟେକି ଦେଲି କାରଣ ବାପାଙ୍କ ବାଣ୍ଡ ଯେମିତି ଭଲ ଭାବେ ମୋ ଗାଣ୍ଡିକୁ ଟଚ କରିବା । ମୋତେ ବି ବାପାଙ୍କ ବାଣ୍ଡ ଯାହାକି ରୁଟି ବେଲଣା କାଠି ପରି ମୋଟା ଥିଲା ବହୁତ ମଜା ଦିଏ । ବାପା ତାଙ୍କ ବାଣ୍ଡକୁ ମୋ ଗାଣ୍ଡିରେ ଲଗେଇ କହିଲେ ମୁଁ ବାର୍ଥରୁମ ଯାଉଛି ଖାଇବା ବାଢି ଦବୁ ।

ମୁଁ ଦେଖିଲି କି ବାପାଙ୍କ ହାତରେ ଟାଉଲ,ସାବୁନ ଥିଲା ଏବଂ ଗୋଟେ ଡବା ବି ଥିଲା, ଗଲା ବେଳେ ବାପା କହିଲେ ଖାଇବା ଆରମ ରେ କର ମୋ ବାର୍ଥରୁମ ରେ ଟିକେ ଲେଟ ହବ କହି ବାପା ଚାଲିଗଲେ । ୩୦ମିନିଟ ପରେ ବାପା ବାହାରକୁ ଆସିଲେ ଏବଂ କହିଲେ ଯା ଶୀଘ୍ର ଗାଧୋଇ ପଢି ତୋ ନୂଆ ଡ୍ରେସ ପିନ୍ଧି ଆସିବୁ । ମୁଁ ଭିତରକୁ ଯାଇ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଗ ଦେଖିଲି ଯାହାକୁ ଦେଖି ମୋତେ ଲାଜ ଲାଗିଲା ଏବଂ ବାପାଙ୍କ ଉପରେ ଖୁସି ଲାଗିଲା । ସେଥିରେ ଗୋଟେ ମିନି ସ୍କର୍ଟ ଏବଂ ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗର ବ୍ରା ଓ ପ୍ୟାଣ୍ଟି ଥିଲା । ମୁଁ ଯେତେବେଳେ ସାୱାର ପାଖକୁ ଗଲି ସେ ଡବା ଉପରେ ମୋ ନଜର ପଡିଲା । ଉତ୍ସୁକତା ର ସହ ଉଠେଇ ଦେଖିଲି,ମୁଁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେଇଗଲି ସେଇଟା ବାଳ ସଫା କରିବା କ୍ରିମ ଥିଲା । ସେଇଟା ଅଧା ଖାଲିଥିଲା । ମୁଁ ଜାଣିପାରିଲି ବାପା ତାଙ୍କ ପେଳ କୁ ପୁରା ସଫା କରି ଚିକିଣିଆ କରିଦେଇଛନ୍ତି ।

ମୁଁ ବୁଝିଗଲି କି ବାପା କଣ ପାଇଁ କହିଲେ ଡେରି ହବ ବୋଲି । ମୋ ବିଆରେ ବି ଘନ ବାଳ ଉଠିଥିଲା କାରଣ କେବେ ସଫା କରିନଥିଲି । ମୁଁ ଭାବିଲି ମୁଁ ବି ସଫା କରିଦେବି ମୋ ବିଆ ବାଳ କୁ । ଯେତେବେଳେ ସବୁ ବାଳ ମୋ ବିଆରୁ ସଫା ହେଇଗଲା ମୋ ବିଆ ହସି ଉଠିଲା  । ବିଆ ପୁରା ପାଉଁରୁଟି ପରିକା ଫୁଲିଥିଲା ଯାହା ଆଗରୁ ବାଳ ଥିବା ଯୋଗୁ ଦେଖି ପାରୁ ନଥିଲି। ମୁଁ ଗାଧୋଇ ଆସି ଡ୍ରେସ ପିନ୍ଧିଲି, ଦେଖିଲି କି ପ୍ୟାଣ୍ଟି ବହୁତ ଛୋଟ ଥିଲା ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଗାଣ୍ଡିର କିଛି ଭାଗ ଦିଶୁଥିଲା ।

ବାପା ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଆଣିଛନ୍ତି ତେଣୁ ସାଇଜ ଜାଣିପାରି ନାହାନ୍ତି । ତା ଉପରେ ମିନି ସ୍କର୍ଟ ପିନ୍ଧିଲି ଏବଂ ସାର୍ଟ ପିନ୍ଧିଲି । ସାର୍ଟରେ ପ୍ରେସ ବାଲା ବୋତାମ ଥିଲା ତେଣୁ ପିନ୍ଧିବାରେ ସୁବିଧା ହେଲା । ବାପା ଙ୍କ ପାଟି ଶୁଭିଲା, ମିତା କେତେ ଡେରି କରୁଛୁ, ମୁଁ ଭିତରେ ଥାଇ କହିଲି ସରିଗଲା ବାପା ଯାଉଛି । ବାପା କହିଲେ ଠିକ ଅଛି ତୁ ଉପର ରୁମକୁ ଚାଲିଯାଏ ତୋ କେକ ସେଇଠି ଅଛି ମୁଁ ତୋ ମା କୁ ନିଦ ବଟିକା ଖୁଆଇ ଯାଉଛି, ସେଠିକା ବଲ ଅଫ ଥିଲା ବାସ ଗୋଟେ ମହମବତୀ ଜଳୁଥିଲା । ମୁଁ ଭାବିଲି ଏଇ ରୁମ ର ବିଦୁତ ସଂଯୋଗ କିଛି ଖରାପ ଅଛି ତେଣୁ ବୋଧେ ବାପା ମହମବତୀ ଲଗେଇଛନ୍ତି ।

ଆଲୋକ ଏତେ କମ ଥିଲା ଯେ କିଛି ବି କ୍ଲିଅର ଦେଖା ଯାଉ ନଥିଲା । ବାପା ସବୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ରଖିଥିଲେ, ଟେବୁଲ ଉପରେ ୧୮ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ସଜା ହେଇଥିଲା । ବାପା ଭିତରକୁ ଆସିଲେ, ବାପା ଙ୍କ ଦେହ ଖାଲି ଥିଲା ମାନେ ସେ ଉପରେ ସାର୍ଟ ପିନ୍ଧିନଥିଲେ, ଖାଲି ଗୋଟେ ଗାମୁଛା ପିନ୍ଧିଥିଲେ, ଯାହାର ସାମ୍ନା ର କିଛି ଭାଗ ଉଠିକି ଥିଲା ମୁଁ ବୁଝିଗଲି ବାପାଙ୍କ ପ୍ୟାରା ବାଣ୍ଡ ପାଇଁ ଗାମୁଛା ତମ୍ବୁ ହେଇଯାଇଛି । ବାପା ମୋତେ ଅଜବ ଏକ ନଜରରେ ଦେଖୁଥିଲେ ।

ମୋ ପାଖକୁ ଆସି କହିଲି, “ ଓଃ ଗଡ ମୋ ଝିଅ ମିତା ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ସୁନ୍ଦର ଝିଅ ” । ମୁଁ ବାପାଙ୍କୁ କୁଣ୍ଡେଇ କହିଲି ମୋ ବାପା ବି ସବୁଠୁ ଭଲ ବାପା । ବାପା ଙ୍କ ହାତ ଯେଉଠିକି ଯିବାର ଥିଲା ଯାଇ ସାରିଥିଲା । ବାପା ତାଙ୍କ ହାତରେ ମୋ ଟାଇଟ ଦୁଧକୁ ଚିପିବାରେ ଲାଗିଲେ । ମୋ ମୁହଁ ରୁ ଆଃଇ ଆଃଇ ଆଃଇ ଆଃଇ ଆଃଇ ଆଃଇ ଶିତ୍ସକାର ବାହାରି ଆସିଲା, ବାପା ଏହାକୁ ଶୁଣି ପାରିଲେ । ସେ ମନେ ମନେ ବହୁତ ଖୁସି ହେଇଗଲେ କାରଣ ମୁଁ ବି ଉତେଜିତ ହେଇଯାଇଛି ।

କିନ୍ତୁ ବାପା ଏଥର ସବୁ ସୀମା ପାର କରି ତଳ ଆଡୁ ମୋ ମିନି ସ୍କର୍ଟ ଭିତରକୁ ହାତ ପୁରେଇଦେଲେ । ଯେମିତି ତାଙ୍କ ହାତ ପ୍ୟାଣ୍ଟି ଖୋଲା ଭାଗ ଉପରେ ଯାଇଛି ମୁଁ ଶିହରି ଉଠିଲି । ବାପାଙ୍କ ବାଣ୍ଡ ମୋ ଗାଣ୍ଡି ଉପରେ ଦୁଷ୍ଟାମି ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲା । ବାପା ପ୍ୟାଣ୍ଟିର ଇଲାଷ୍ଟିକ ଉପରକୁ କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ ଏବଂ କହିଲେ ଆରେ ଇଏତ ଛୋଟ ପଡିଗଲା, ତୁ କହିଲୁନି କାହିଁକି ଛୋଟ ଥିଲା ବୋଲି, ଠିକ ଅଛି କିଛି କଥା ନାହିଁ ତୁ ତାକୁ ଖୋଲି ଦେ କାଲି ଚେଞ୍ଜ କରି ଦବା ।

ମୁଁ ଶିହରଣ ରେ କହିଲି ଓଃ ବାପା କାଲି ଖୋଲିଦେବି, ବାପା ପ୍ୟାଣ୍ଟି ଭିତରେ ଆଙ୍ଗୁଠିକୁ ଦାବି କହିଲେ ନାଇ ନାଇ ଯଦି କିଛି ଲାଗିଯିବ ଖରାପ ହୋଇଯିବ । ବାପା ଅନେକ ଥର ଡ୍ରେସ ଉପରୁ ଗାଣ୍ଡି ଉପରେ ହାତ ବୁଲେଇ ଆଙ୍ଗୁଠି କୁ ଦାବି ଦିଅନ୍ତି, ସେଦିନ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଗାଣ୍ଡୀ ଭିତରେ କରିଥିଲେ । ମୋ ଗାଣ୍ଡିରେ କମ୍ପନ ଖେଳିଗଲା । ବାପା ଫୁଣିଥରେ ମୋତେ ପ୍ୟାଣ୍ଟି ଖୋଲିବା ପାଇଁ କହିଲେ, ମୁଁ ପ୍ୟାଣ୍ଟି କୁ ଖୋଲିଦେଲି, ବାପା ତାକୁ ନେଇ ଦେଖିଲେ ବିଆ ପାଖ କପଡା ଟିକେ ଓଦା ହେଇ ଯାଇଛି । ସେ ପ୍ୟାଣ୍ଟିକୁ ନାକ ପାଖକୁ ନେଇ ଶୁଙ୍ଘିବାକୁ ଲାଗିଲେ ଏବଂ କହିଲେ “ଏ କେମିତି ଓଦା ହେଲା ଝିଅ” ମୋ ଲାଜରେ ନାଲି ପଡିଗଲି ।

ଯାହାକୁ ଦେଖି ପାପ ହସିଲେ, ମୋତେ ଟେବୁଲ ପାଖରେ ଠିଆ କରି ମୋ ପଛରେ ସେ ଠିଆ ହେଇ କହିଲେ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଜଳା, ମୁଁ ନଇଁ ପଡି ଗୋଟି ଗୋଟି କାରି କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଲଗେଇଲି । ବାପା ଏହି ସବୁ କୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ ମୁଁ ଯେମିତି ନଇଁଛି ମୋ ମିନି ସ୍କର୍ଟ ଉପରକୁ ଟେକି ହେଇଗଲା ଏବଂ ପୁରା ଲଙ୍ଗଲା ଗାଣ୍ଡି ବାପା ସାମନ୍ନା ରେ ଥିଲା । ଭିତରେ ମୁଁ କିଛି ପିନ୍ଧିନଥିଲି ବାପା ବାଣ୍ଡ ଓ ମୋ ବିଆ ଭିତରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ପତଳା ଗାମୁଛା ପାଚେରି ହେଇ ଥିଲା । ମୋତେ ଲାଗିଲା କି କିଛି ରସ ମୋ ବିଆ ରୁ ବାହାରୁଛି । ମୋ ହାତ ଥରୁଥିଲା, କିନ୍ତୁ ନିଜକୁ ସମ୍ଭାଳି ମୁଁ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଜଳେଇ ଦେଲି ।

୧୮ଟା କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଜଳେଇବାରୁ କିଛି ଆଲୋକ ଚାରି ଆଡେ ଖେଳି ଗଲା, ବାପା ମୋତେ ଛୁରି ଦେଇ କହିଲେ, ମିତା ତୁ ଆଉ କିଛି ସମୟ ଭିତରେ ୧୮ ବର୍ଷର ଜବାନ ଝିଅ ହେଇ ଯିବୁ, ଚାଲ ଏବେ ଜୋରେ ଫୁଙ୍କି କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଲିଭେଇ ଦେ । ଯେତେବେଳ ବାପା କହିଲେ ଫୁଙ୍କି କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଲିଭେଇବା ପାଇଁ ମୋତେ ଫୁଣି ଥରେ ନଇଁବା ପାଇଁ ପଡିଲା, ମୋ ପ୍ରତିଟି ଲୋମ ଶିହରି ଉଠୁଥିଲା, ମୁଁ ଜାଣିପାରୁନଥିଲି ଆଗକୁ କଣ ହେବ । ଇଚ୍ଛା ହଉଥିଲା କି ସେଠୁ ଦଉଡି ପଳେଇବା ପାଇଁ କିନ୍ତୁ ପାଦ ହଳୁନଥିଲା ।

ମୁଁ ଏଥର ମୋ ପାଦକୁ ଟିକେ ଫାଙ୍କା କରି ନଇଁଲି, ଏହା ଦ୍ଵାରା ମୁଁ ବାପାଙ୍କୁ ପୁରା ଜାଗା ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲି । ବାପା ତ ଛୋଟ ଛୁଆ ନୁହେଁ ତେଣୁ ସେ ବି ବୁଝିପାରୁଥିଲେ ମୁଁ କଣ ଚାହୁଁଛି । ବାପା ତାଙ୍କର ଠିଆ ବାଣ୍ଡକୁ ତଳକୁ ନୂଆଇଁ ମୋ ବିଆ ରେ ତାଙ୍କ ବାଣ୍ଡକୁ ଲଗେଇ କହିଲେ ଧିରେ ଧିରେ ଗୋଟି ଗୋଟି କରି କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଲିଭା । ମୁଁ ଗୋଟି ଗୋଟି କରି କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ କୁ ଫୁଙ୍କିବାକୁ ଲାଗିଲି । ଆଉ ଏପଟେ ବାପାଙ୍କ ଗାମୁଛା ଯାହାକି ବାପାଙ୍କ ବାଣ୍ଡ ଓ ମୋ ବିଆ ଭିତରେ ପାଚେରି ହେଇ ଥିଲେ ବାପା ତାକୁ ଧିରେ ଧିରେ ହଟେଇବାକୁ ଲାଗିଲେ ।

ମୋର ନିଶ୍ଵାସ ଅଟକି ଯାଉଥିଲା, ମୋ ଧ୍ୟାନ ଯେମିତି ସେ ପ୍ରତି ନଯିବ ସେଥିପାଇଁ ବାପା ମୋତେ ବାରମ୍ବାର କହୁଥିଲେ ଠିକ ଅଛି ଜୋରେ ଫୁଙ୍କୁ । ଆଉ ଧିରେ କପଡା ହଟେଇ ଚାଲିଥାନ୍ତି । ମୁଁ ସେତେବେଳେ ଅନୁଭବ କଲି ଯେ ମୋ ବିଆରେ ଗୋଟେ ଗରମ ଲୁହା ଛଡ ଟଚ କରୁଛି । ମୋ ବିଆ ଭିତରଟା ସଲ ସଲ ହେବାକୁ ଲାଗିଲା, ବାପା ବାଣ୍ଡକୁ ବିଆ ଉପରେ ଆଡଜଷ୍ଟ କରି କହିଲେ କଣ ହେଲା ମିତା , ଲିଭାନା ।

ମୋର ତ ନିଶ୍ଵାସ ଅଟକି ଗଲା, ମୁଁ ଟିକେ ଆଶ୍ଵସ୍ଥି ହେଇ ବାଣ୍ଡରୁ ବିଆକୁ ଠେଲି ଦେଇ କହିଲି “ନାଇଁ ବାପା ମୁଁ ଲିଭେଇ ପାରିବି ନାହିଁ” ବାପା କହିଲେ ଆଚ୍ଛା ହଉ ମୁଁ ଲିଭେଇ ଦେଉଛି, ବାପା ମୋ ବିଆ ପାଖ ଜଙ୍ଗ ପାଖରେ ହାତ ରଖି ମୋ ଉପରେ ନଇଁ ପଡିଲେ ଏବଂ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ସବୁକୁ ଫୁଙ୍କି ବାକୁ ଲାଗିଲେ । ମୋ ଛାତି ଭିତରଟା ଖାଲି ଧକ ଧକ ହଉଥାଏ । ମୁଁ ଅନୁଭବ କଲି ଯେ ବାପାଙ୍କ ବାଣ୍ଡ ମୋ ବିଆ ମୁହଁକୁ ଆସିଗଲାଣି, ମୋତେ ଲାଗିଲା କି ମୋ ବିଆ ର ମୁହଁ ଖୋଲା ଅଛି ।

ମୁଁ ମୋ ନିଜକୁ ବାହାର କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କଲି, ବାପା ବି ଆଜି ସବୁ ସୀମା ଟପି ସାରିଲେଣି, ମୋତେ ଲାଗିଲା କି ଯଦି ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଏବେ ରୋକି ବି ନାହିଁ  ତାହାଲେ କଥା ବହୁତ ଆଗକୁ ଚାଲିଯିବ । ମାନେ ଆଜି ମୋର ଗିହାଁ ଖାଇବା ନିଶ୍ଚିତ ହେଇଯିବ । ମୁଁ ଏବେ ଗିହାଁ ଖାଇବା ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା ନଥିଲା କମ ସେ କମ ବାହାଘର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୁଆଁରୀ ରହିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲି । କିନ୍ତୁ ମୋ ଦେହ ମୋ ସହ ସାଥ ଦେଉନଥିଲା  । ମୋ ବିଆ ରୁ ପାଣି ବାହାରିବାକୁ ଲାଗିଲା । ମନ ମୋତେ ରୋକିବ କୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲା କିନ୍ତୁ ଦେହ ଆଉ କିଛି ଚାହୁଁଥିଲା। ମନ ହଉଥିଲା ଜୋରେ ଚିଲେକି ମା କୁ ଡାକିବା ପାଇଁ କିନ୍ତୁ ମୁହଁରୁ କିଛି ବାହାରୁ ନଥିଲା ।

ମୋ ହାଲତ ବିଗିଡିବାରେ ଲାଗିଥାଏ । ବାପା ସେହି ସମୟରେ ମୋ ଜନ୍ମଦିନର ସବୁ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଲିଭେଇ ଦେଲେ କିନ୍ତୁ ମୋ କୁଆଁରୀ ବିଆରେ ନିଆଁ ଲଗେଇ  ଦେଲେ । ବାପା ଠିଆ ହେଇକି ତାଙ୍କ କପଡା ଠିକ କରି କହିଲେ “ଏବେ କେକ୍ କାଟେ”  ମୁଁ କେକ୍ କଟିଲି, ବାପା ମୋତେ ଗୋଟେ କେକ୍ ଖୁଆଇଲେ,ମୁଁ ବି ତାଙ୍କୁ ଖୁଆଇଲି, ବାପା କହିଲି “ଏ କଣ ମିତା ମୁଁ ତୋତେ ସବୁ ବେଳେ ମୋ କୋଳରେ ବସେଇ ଖୁଆଏ” ବାପା ଯାଇ ବେଡ ଉପରେ ଗୋଡ ଉପରେ ଗୋଡ ପକେଇ ବସି ଗଲେ । ମୁଁ ଗୋଟିଏ ବଡ କେକ୍ ଖଣ୍ଡ ନେଇ ବାପାଙ୍କ ଆଡକୁ ଚାଲିଲି, ସେ ଯେଉଁ ଦୃଶ୍ୟ ଏତେ ରମଣୀୟ ଥିଲା ଯେ ମୁଁ ମନେ ମନେ ଭାବିଲି, ବାପା ବୋଧେ ଆଜି ମୋର ଉଦଘାଟନ କରିଦେବେ ।

ବାପା ତାଙ୍କ ବାଣ୍ଡକୁ ଚାପି ଦୁଇ ଜଙ୍ଘ ମଝିରେ ରଖି ବସିଥିଲେ, ମୁଁ ବୁଝିଗଲି ବାପା ତାଙ୍କ ବାଣ୍ଡକୁ ବାହାର କରିବାକୁ ବେଶୀ ଟାଇମ ଲାଗିବନି ସେଥିପାଇଁ ସେ ଏମିତି ବସିଛନ୍ତି, ଏଇ ସମୟ ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟ ଥିଲା ବାପାଙ୍କ ବାଣ୍ଡର ଦର୍ଶନ ପାଇଁ, ମୁଁ ଜାଣି ଶୁଣି ବାପାଙ୍କ ସାମନ୍ନା ରେ ଠିଆ ହେଇ ହସି ହସି କହିଲି “ ଓଃ ବାପା ତୁମେ ଏମିତି ବଶିଲେ ମୁଁ ତୁମ କୋଳରେ କେମିତି ବସିବି” । ବାପା କହିଲେ “ଆସେ ବତେଇ ଦେବି” ମୋ କାନ୍ଧରେ ହାତ ରଖି କହିଲେ ମୋ ଗେଲ୍ହା ଝିଅ ମୋ ଆଗରେ ବସିବ ।

ମୁଁ ଜାଣିଥିଲି ବାପା ମୋତେ କେମିତି ବସେଇବେ । ବାପା ଉଠିକରି ମୋତେ ତାଙ୍କ ଉପରକୁ ନବାକୁ ଲାଗିଲେ, ସେତିକିବେଳେ ମୁଁ ମୋ ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ବାପାଙ୍କ ଗାମୁଛାର ଗୋଟିଏ ଭାଗ ଖସେଇ ଦେଲି । ମୁଁ ମୋ ଆଣ୍ଠୁ କୁ ବାପାଙ୍କ ଅଣ୍ଟା ସାଇଡେରେ ମେଲେଇ ଦେଲି ମାନେ ମୋ ଆଣ୍ଠୁ ମଝିରେ ବାପାଙ୍କ ଅଣ୍ଟା ଥିଲା । ମୁଁ ଆଣ୍ଟୁ ମେଲେଇବା ବେଳେ ମୋ ଗୋଡ ବାଜି ବାପାଙ୍କ ଗାମୁଛା ପୁରା ଖୋଲିଗଲା । ଏବେ ବାପା ପୁରା ଲଙ୍ଗଲା ଥିଲେ ।

ମୁଁ ଲଙ୍ଗଳା ବିଆ କୁ ବାପାଙ୍କ ଜଙ୍ଘ ଉପରେ ରଖି ବସିଥିଲି । ବାପା ଙ୍କ ମୁହଁରୁ ମାଦକତା ଭରା ସାଉଣ୍ଡ “ଆଃ ଆଃ” ଆସିଲା, ମୁଁ ନଜାଣିଲା ପରି ପଚାରିଲି “କଣ ହେଲା ବାପା, କଣ ମୁଁ ବେଶୀ ଭାରି ହେଇଯାଉଛି କି? ” ବାପା ମୋ ମିନି ସ୍କର୍ଟ ଭିତରେ ହାତ ପୁରେଇ ଗାଣ୍ଡୀ ଉପରେ ହାତ ରଖି କହିଲେ, ତୁ ତ ଫୁଲ ଠୁ ବି ହାଲକା, ଏବେ କେକ୍ ଖୁଆଇ ଦେ । ମୁଁ ତାଙ୍କୁ କେକ୍ ଖୁଆଉ ଥିଲି କିନ୍ତୁ ମୋର ପୁରା ଧ୍ୟାନ ବାପାଙ୍କ ବାଣ୍ଡ ଉପରେ ଥିଲା ଯାହାକୁ ବାପା ତାଙ୍କ ଜଙ୍ଘ ଭିତରେ ଲୁଚେଇ ରଖିଥିଲେ । କେକ୍ ଖାଇ ସାରିବା ପରେ ବାପା କହିଲେ ମିତା ତୁ ଆଉ ଅଳ୍ପ ଦିନ ର ଅତିଥି ଏ ଘରର, ମୁଁ ପଚାରିଲି କେମିତି, ବାପା କହିଲେ ତୁ ଏବେ ଜବାନ ହେଇଗଲୁଣି, କିଛି ଦିନ ପରେ ତୁ ବାହା ହେଇ ତୋ ଘରକୁ ଚାଲିଯିବୁ ।

ମୁଁ ବାପାଙ୍କୁ କୁଣ୍ଡେଇ ଧରି କନ୍ଦିବା ଭଳି ଢଙ୍ଗରେ କହିଲି ବାପା ମୁଁ ତୁମକୁ ଛାଡି କୁଆଡେ ଯିବି ନାହିଁ, ବାପା କହିଲେ ଝିଅ ତୁ ବିବାହ କଲେ ତୁ ତୋର ନିଜ ଘର ତୋ ସ୍ଵାମୀ ସହ ବସେଇବୁ, ମୁଁ ଟିକେ ରାଗି କରି କହିଲି ମୋର କାହା ସହ ଘର ବସେଇବା ର ନାହିଁ । ବାପା ମୋ ଆଣ୍ଠୁ ଯାହା ତାଙ୍କ ଅଣ୍ଟାକୁ ଲାଗିଥିଲା,  ଦୁଇ ଆଡକୁ ମେଳା କରିଦେଲେ, ମୋ ବିଆର ମୁହଁ ଟିକେ ଅଧିକା ଖୋଲିଗଲା । ଆଉ ଭିତରେ ଥିବା ପାଣି ଖସିଗଲା । ବାପା ମୋ ଆଖିରେ ତାଙ୍କ ଆଖି ମିଶେଇ ଅଚାନକ ତାଙ୍କ ଜଙ୍ଘକୁ ଗୋଟିଏ ଝଟକାରେ ମେଲେଇ ଦେଲେ, ମୋ ଶରୀର ରେ ବିଜୁଳି ଖେଳିଗଲା ।

ଆଗକୁ ପଢିବା ପାଇଁ ତଳେ ଦିଆ ଯାଇଥିବା ଲିଙ୍କରେ କିଲ୍କ କରନ୍ତୁ ଏଇ ଥିଲା ପ୍ରଥମ ଭାଗ ଦିତୀୟ ଭାଗରେ ଅଛି ମୋ ବାପା ମୋତେ କେମିତି ଗେହିଁଲେ ।

ବାପା ମୋତେ ମୋ ଜନ୍ମଦିନରେ ଗେହିଁ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ କଲେ -୨

ଯଦି ଆପଣମାନେ ଏମିତି ନିଜର କିଛି ଅନୁଭୁତିକୁ ଆମ ସହ ଶେୟାର୍ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଏବଂ ନିଜ ଷ୍ଟୋରିକୁ ପଢ଼ିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆମକୁ Mail କରନ୍ତୁ , ଆପଣଙ୍କ Mail id  ଏବଂ ନାମ ଆମେ ଗୋପନ ରଖିବୁ

ଆମ Mail id – sexkahanni@gmail.com

 

odiasexkahani

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © 2020 Odiasexkahani All Right Reserved