Maa O Bhauni Ku Eka Sange Gehile Trainre

ମା ଓ ଭଉଣୀ କୁ ଏକା ସଙ୍ଗେ ଗେହିଁଲେ ଟ୍ରେନରେ ଭିିତରେ

Maa O Bhauni Ku Eka Sange Gehile Trainre

Maa O Bhauni Ku Eka Sange Gehile Trainre   ବାଣ୍ଡ ଠିଆ କରିଦେଲା ଭଲି କାହାଣୀ ମା ଓ ଭଉଣୀକୁ ଏକା ସାଙ୍ଗେ ଗେହିଁଲି ଟ୍ରେନରେ । ଏ କାହାଣୀଟି କିଛି ଦିନ ତଳର କଥା, ଗୋଟେ ବାହାଘର ରେ ଯୋଗ ଦେବା ପାଇଁ ମୁଁ,ମୋ ମା ଶିବାନୀ ଓ ଭଉଣୀ ମନାଲିସା କଲକତା ଯାଉଥିଲୁ । ଆମ ଟ୍ରେନ ରାତି ୧୧.୪୫ ଟାରେ ଥିଲା । ଆମେ ବାଲେଶ୍ଵର ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲୁ । ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଓ ୱେଟିଙ୍ଗ ରୁମରେ ବେଶୀ ଲୋକ ନଥିଲେ । ଶୀତଦିନ ସମସ୍ତେ ଜଲ୍ଦି ଘରକୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ । ମୋ ମା ଶିବାନୀ ଗୋଟେ ସ୍ଳିଭଲେସ ବ୍ଳାଉଜ ପିନ୍ଧିଥିଲା । ତାର ନେଟ ବାଲା ଶାଢୀ ତାର ଚେହେରାକୁ ଚାର ଚାନ୍ଦ ଲଗେଇ ଦେଉଥିଲା ।

Biwi Wo Ki Adla Badli

ତାର ଦୁଧ ବଡଥିଲା ୩୬ ସାଇଜର, ଗାଣ୍ଡି ବି କାଫି ବଡ ଓ ଗୋଲ । ଲୋ କଟ ବ୍ଳାଉଜ କାରଣ ରୁ ତାର ଅଧା ରୁ ଅଧିକ ଦୁଧ ଦେଖା ଯାଉଥିଲା । ସେ ନାଁ କୁ ମାତ୍ର ସେ ନେଟ ବାଲି ଶାଢୀ ପିନ୍ଧିଥିଲା । ସେଥିରେ ତାର ବ୍ଳାଉଜ ଓ ପେଟିକଟ ପୁରା ସଫା ଦେଖା ଯାଉଥିଲା । ଭଉଣୀ ମନାଲିସା ବି ହଟ ଡ୍ରେସ ରେ ଥିଲା । ସେ ଗୋଟେ ଲୋକଟ ସ୍ଳିଭ ଲେସ ଟି-ସାର୍ଟ ପିନ୍ଧିଥିଲା ଏବଂ ସ୍କର୍ଟରେ ହଟ ଲାଗୁଥିଲା । ତାର ଦୁଧ ମଧ୍ୟମ ସାଇଜର ଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏକଦମ ଟାଇଟ ଜଣା ପଡୁଥିଲା । ସ୍କର୍ଟ ପିନ୍ଧିଥିବା କାରଣ ରୁ ତାର ଜଙ୍ଘ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁଦେଖା ଯାଉଥିଲା ଏବଂ ୱେଟିଙ୍ଗ ରୁମ ଲାଇଟରେ ଚମକୁଥିଲା।

ମା ଶିବାନୀ ଓ ଭଉଣୀ ମନାଲିସା ନିଜ ଭିତରେ ମଜା କରୁଥିଲେ, ମୁଁ ପାଖରେ ଥିବା ଚା ଦୋକାନରୁ ଚା ପିଉଥିଲି, ଟ୍ରେନ ଆସିଲା । ମୁଁ ,ମା ଶିବାନୀ ଓ ଭଉଣୀ କୁ ଡାକିଦେଲି ଏବଂ ଆମେ ଆମ ସରଂକ୍ଷିତ ବଗିରେ ଚଢିଗଲୁ । ବଗି ପୁରା ଖାଲିଥିଲା । ଶୀତ ଦିନ ତେଣୁ ରାତିରେ ଯାତ୍ରା କରିବା ପାଇଁ କେହି ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ ତେଣୁ କେହି ବୁକିଙ୍ଗ କରିନଥିଲେ । ଆମେ ଆମ ସିଟରେ ଯାଇ ବସିଗଲୁ,ମୁଁ ବସି ଖବର କାଗଜ ପଢିବାରେ ଲାଗିଲି । କିଛି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଟ୍ରେନ ଛାଢିଲା ବଗିରେ କେହି ନଥିଲେ ଆମ ତିନିଜଣଙ୍କୁ ଛାଡିଦେଲେ ।

ଅଧଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଆଉଏକ ଷ୍ଟେସନରୁ  ଆମ ଡବାରେ ତିନିଜଣ ଲୋକ ଚଢିଗଲେ । ସେମାନେ ଆମ ସମନ୍ନା ବାଲା ସିଟ ଉପରେ ବସିପଡିଲେ । ତିନି ଜଣ ଜାକା ଲୋକ 44-46 ବର୍ଷ ଭିତରେ ଜଣାପଡୁଥିଲେ । ସେମାନେ ମୁସଲିମ ଥିଲେ ତିନି ଜଣଯାକ ମୁସଲମାନ କୁର୍ତି ପିନ୍ଧିଥିଲେ । ତିନିଜଣ ଯାକ ଗୋଡକୁ ଟେକି ଆଣ୍ଠୁକୁ ଉପରକୁ କରି ବସିଗଲେ ।

ତିନିଜଣ ଯାକ ପ୍ୟାଣ୍ଟ ଭିତରେ କିଛି ପିନ୍ଧିନଥିଲେ ସେଥିପାଇଁ ତାଙ୍କ ବାଣ୍ଡ ଟିକେ ଟିକେ ଦେଖା ଯାଉଥିଲା । ମୁଁ ବେଶୀ ଧ୍ୟାନ ଦେଇନଥିଲି କିନ୍ତୁ ମୋ ମା ଶିବାନୀ ତାଙ୍କ ବାଣ୍ଡକୁ ଦେଖୁଥିଲା ଏବଂ ଭଉଣୀ  ମନାଲିସା କୁ ଇସାର କରୁଥିଲା । ସେ ତିନିଜଣ ଯାକ ତାଙ୍କ ଭିତରେ କଥା ହେଉଥିଲେ ଜଣେ ମୋ ଶିବାନୀ ନଜର କରୁଥିବାର ଦେଖି ନେଲା ଏବଂ ହସି ଦେଲା । ମା ବି ଜବାବରେ ହସି ଦେଲା ।

ଆମ ତିନି ଜଣ ଗୋଟେ ସାଇଡରେ ବସି ଥିଲୁ ମୋ ମା ବାଟ କରରେ, ଭଉଣୀ  ମଝିରେ, ଏବଂ ମୁଁ ଝରକା ପାଖରେ ବସିଥିଲି। କିଛ ସମୟ ଏମିତି ବସିବା ପରେ ଟ୍ରେନ ଚାଲିଲା | ମାନାଲିସା , ମୋ ଭଉଣୀ ଉଠି ଉପରୁ ଥିବା ବ୍ୟାଗରୁ ଚାଦର ବାହାର କରିବାରେ ଲାଗିଲା ଠିକ ସେତିକି ବେଳେ ଟ୍ରେନ ଅଚାନକ ରହିଗଲା, ମାନାଲିସା ସେମାନଙ୍କ କୋଳରେ ଯାଇ ପଡିଲା ।

ସେ ଏମିତି ପଡିଲା ବାଣ୍ଡ ଉପରେ ତା ଗାଣ୍ଡୀ ଥିଲା । ସେ ଲୋକଟା ମାନଲିସାର ଗାଣ୍ଡିକୁ ଟେକି ଉଠେଇଦେଲା ମାନାଳିସା ତାକୁ ସରି କହି ଚାଦର ଆଣି ବସିଗଲା । ମୋ ମା ଓ ଭଉଣୀ ନିଜ ଭିତରେ କଥା ହେଲେ ଏବଂ ମା ଶୋଇବାକୁ ଲାଗିଲା, ତେଣୁ ମୁଁ ଭଉଣୀ ମନାଲିସା କୁ କହିଲି  ମୁଁ ପାଖ ସିଟରେ ବସିପଡଚି ମା ବୋଧେ ଶୋଇବ ।

ସେ ରାଜି ହେଇଗଲା,ମୁଁ ପାଖ ସିଟରେ ବସି ଖବର କାଗଜ ପଢିବାର ନାଟକ କରିବାରେ ଲାଗିଲି । ମୋତେ ଜଣାଥିଲା ଗିହାଁ ଗିହିଁ ପୋଗ୍ରାମ କେତେବେଳେବି ଆରମ୍ଭ ହେଇପାରେ। ସେ ତିନି ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଆସି ମୋ ସାମନାରେ ବସିଗଲା । ଆଉ ଜଣେ ଉଠି ଖିଡିକି ପାଖରେ ମୋ ମା ପାଖରେ ବସିଗଲା । ଭଉଣୀବି ଉଠି ସାମନା ସିଟରେ ଆଉ ଜଣେ ମୁସଲିମ ଲୋକ ପାଖରେ ଯାଇ ବସିଗଲା । କିଛି ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶାନ୍ତ ଥିଲା ବେଶୀ କିଛି ଦେଖା ଯାଉନଥିଲା କାରଣ ଆମେ ଟ୍ରେନ ଭିତରରେ ଥିଲୁ । ବେଳେ ଲାଇଟ ଆସିଯାଉଥିଲା ତ ସମସ୍ତେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଜାଗାରେ ବସିଥିବାର ଦେଖା ଯାଉଥିଲା ।

ମୁଁ ଉଠି କରି ସାଇଡ ବର୍ଥକୁ ଚାଲିଗଲି ଏବଂ ଶୋଇବାର ନାଟକ କରିବାରେ ଲାଗିଲି । ଟିକେ ପରେ ମୋତେ ଲାଗିଲାକି କିଛି ଚାଲିଛି, ମୋ ମା ପାଖରେ ଥିବା ମୁସଲିମ ଲୋକାଟା ମୁହଁ ଚାଦର ଭିତରେ ଥିଲା । ମା ର ଆଣ୍ଠୁ ମେଳା ଥିଲା, ସେ ବାରମ୍ବାର ମୁଣ୍ଡକୁ ଏପଟ ସେପଟ କରୁଥିଲା ।

ସେ ଲୋକଟା ମୋ ମା ର ବିଆ ଚାଟୁଥିଲା । ଅନ୍ୟପଟେ ଭଉଣୀ ହାତରେ ଗୋଟେ ବାଣ୍ଡ ଥିଲା ଯାହାକୁ ସେ ହଲାଉଥିଲା । ଚାରିପଟେ ବହୁତ ବାଳ ଥିଲା ଏବଂ ବହୁତ ବଡ କଳା ବାଣ୍ଡ । ସେ ଲୋକଟା ମୋ ଭଉଣୀ ଟି ସାର୍ଟ ଭିତରେ ହାତ ପୁରେଇ ମୋ ଭଉଣୀର ଦୁଧ ଚିପୁଥିଲା । ମାନାଲିସା ତା ଓଠକୁ ବୁଲାଉଥିଲା ।

ଏଇ ତୃତୀୟ ଲୋକାଟା ବସିଥିଲା ସେ ଉଠି ଯାଇ ମୋ ମା ଆଡକୁ ଚାଲିଲା । ସେ ପୁରା ଲାଙ୍ଗଳା ଥିଲା, ସେ ତାର ସବୁ କପଡା ଖୋଲିଦେଲା, ସେ ବୋଧେ ଭାବିଥିଲା ମୁଁ ସୋଇପଡିଲିନି । ସେ ମୋ ମା ପାଖକୁ ଯାଇ ତାର ବାଣ୍ଡ କୁ ମୋ ମା ହାତରେ ଧରେଇ ଦେଲା ।ମା ଫଟାସକିନା ତାର ବାଣ୍ଡ କୁ ପାଟିରେ ପୁରେଇ ଦେଲା । ଦ୍ଵିତୀୟ ବ୍ୟକ୍ତି ଯେ କି ମୋ ମା ର ବିଆ ଚାଟୁଥିଲା ସେ ତା ଦେହରୁ ଚାଦର ହଟେଇ ଦେଲା ।

ମୋ ମା ତଳ ଆଡୁ ପୁରା ଲାଙ୍ଗଳା ଥିଲା । ତାର ଶାଢୀ ଅଣ୍ଟାର ଉପରକୁ ଥିଲା । ଆଉ ସେ ଲୋକଟା ପାଗଳ ପରି ବିଆ ଚାଟି ଚଳୁଥିଲା । ଏପଟେ ଭଉଣୀ ମନାଲିସା ବି ବିନା ବସ୍ତ୍ରରେ ଆସିଯାଇଥିଲା । ସେ ଲୋକଟା ତାକୁ ପୁରା ଲାଙ୍ଗଳା କରିଦେଇ ସେ ନିଜେ ବି ଲାଙ୍ଗଳା ହେଇଗଲା । ଭଉଣୀ  ବି ତାର ବାଣ୍ଡ ଚୁଚୁମୁଥିଲା ।

କିଛି ସମୟ ଲୋକଟା ଭଉଣୀ ମାନାଲିସା ବାଣ୍ଡ ଚୁଚୁମେଇବା ପରେ ତାକୁ କୁ ସିଟ ଉପରେ ଶୁଆଇ ଦେଲା । ତାର ବାଣ୍ଡକୁ ସେ ତାର କୁଆଁରୀ ବିଆ ରେ ପେଲି ଦେଲା । ଭଉଣୀ ମନାଲିସା ଜୋରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ରେ ଚିଲେଇଲା । କିନ୍ତୁ ସେ ଲୋକଟା ନଅଅଟକି ପେଲି ଚାଲିଲା ।

କିଛି ସମୟ ଭିତରେ ଭଉଣୀ ମନାଲିସା ଶାନ୍ତ ହେଇଗଲା ଏବଂ ଗିହାଁ ଖାଇବାରେ ଲାଗିଲା । ସିଟ ଉପରେ ଅଳ୍ପ ଟିକେ ରକ୍ତ ପଡିଥିଲା । ବୋଧେ ହୁଏ ସେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ବାଣ୍ଡ କୁ ନେଇଥିଲା । ସେ ଲୋକଟା ତାକୁ ପଶୁ ପରିକା ପେଲି ଚାଲିଥାଏ ।

ଅନ୍ୟପଟେ ମୋ ମା ବି ପୁରା ଲାଙ୍ଗଳା ହେଇଯାଇଥିଲା,ତାର ଶାଢୀ,ବ୍ଳାଉଜ,ଶୟା,ଚଡି ଓ ବ୍ରା ସବୁ ତଳେ ପଡିଥିଲା । ସେ ଦିତୀୟ ବ୍ୟକ୍ତି ଯେ କି ତାର ବିଆ ଚାଟୁଥିଲା ସେ ମୋ ମାକୁ ଜବରଦସ୍ତ ଗେହିଁ ଚାଲିଥାଏ । ମା ପ୍ରତୀଟି ଧକାରେ ତଳ ଉପର ହେଉଥାଏ । ଆଊ ତୃତୀୟ ବ୍ୟକ୍ତିର ବାଣ୍ଡ ଚୁଚୁମି ଚାଲୁଥାଏ। ସେ ଯେମିତି ସବୁ କରୁଥିଲା ସେଲାଗୁଥିଲା ଗୋଟେ ପର୍ଣ୍ଣ ଷ୍ଟାର ପରିକା ।

ଏପଟେ ଭଉଣୀ ମନାଲିସା ଘୋଡୀ ହେଇ ଗିହାଁ ଖାଉଥିଲା, କିଛି ସମୟ ଗେହିଁବା ପରେ ସେ ଲୋକଟା ମୋ ଭଉଣୀ ବିଆ ରେ ସବୁ ପାଣି ଛାଡି ଦେଲା ଏବଂ ପାଖରେ ବସି ଗଲା । ତା ବିଆ ରୁ ରକ୍ତ ମିଶା ପାଣି ବାହାରୁଥିଲା । ତା ବିଆ ପୁରା ଲାଲ ପଡିଯାଇଥିଲା ।

ତୃତୀୟ ବ୍ୟକ୍ତି ମୋ ଭଉଣୀ ଉପରେ ଚଢି ତାର ଗାଣ୍ଡିଉପରେ ହାତ ବୁଲେଇଲା । ଭଉଣୀ ମନାଲିସା ଡରରେ ପଛକୁ ଚାହିଁଲା ତାର ଆଖି ମିଠି ମିଠି ହଉଥିଲା । ତୃତୀୟ ବ୍ୟକ୍ତିର ବାଣ୍ଡ ଟା ତିନିଜଣଙ୍କ ଠାରୁ ବଡ ଓ ମୋଟା ଦେଖା ଯାଉଥିଲା । ସେ ଅନୁରୋଧ କରିବା ରେ ଲାଗିଲା କି ଗାଣ୍ଡିରେ ନପୂରେଇବା ପାଇଁ । ସେତେବେଳ ପ୍ରଥମ ବ୍ୟକ୍ତି ଟା ଭଉଣୀ କୁ ଧରି ତଳେ ପକେଇଦେଲା । ଏବେ ସେ ବଡ ଅଜବ ପୋଜିସନରେ ଆସି ଯାଇଥିଲା । ତାର ଗାଣ୍ଡି ଉପରକୁ ଉଠିଥିଲା । ଆଗ ଭାଗ ପ୍ରଥମ ବ୍ୟକ୍ତିର ଗାଣ୍ଡି ଆଡକୁ ଥିଲା । ସେ ତାକୁ ପୁରା ଜୋରେ ଧରିଥିଲା ।

ତୃତୀୟ ବ୍ୟକ୍ତି ଭଉଣୀ ମନାଲିସା ର ଗାଣ୍ଡିରେ ଛେପ ପକେଇ ତାର ତିନିଟା ଆଙ୍ଗୁଠିକୁ ଭିତରକୁ ପେଲିଦେଲା । ଭଉଣୀ ମନାଲିସା ଚିଲେଇ ଉଠିଲା, ପ୍ରଥମ ଲୋକାଟା ତାର ମୁହଁରେ ଟା ବାଣ୍ଡ କୁ ପୁରେଇଦେଲା । ଭଉଣୀ ମନାଲିସା ବଡ ମୁସ୍କିଲ ଅବସ୍ଥାରେ ଥିଲା, ତା ମୁହଁ ରେ ବାଣ୍ଡ ଥିଲା ଏପଟେ ଗାଣ୍ଡି ଫାଟିବାର ଥିଲା । ତୃତୀୟ ବ୍ୟକ୍ତି କିଛି ସମୟ ଆଙ୍ଗୁଠିକୁ ଆଗ ପଛ କରି ତ ବାଣ୍ଡରେ ଛେପ ଲଗେଇ ଭଉଣୀ ମନାଲିସା ଗାଣ୍ଡିରେ ରଖିଦେଲା ।
ଆଗକୁ ପଢିବା NEXT ବଟନ ଉପରେ କ୍ଲିକ କରନ୍ତୁ

odiasexkahani

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © 2020 Odiasexkahani All Right Reserved