Sanga Ra Stree Ku Chakheili Mo Banda Ra Swada

Sanga Ra Stree Ku Chakheili Mo Banda Ra Swada

ସାଙ୍ଗର ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଚଖେଇଲି ମୋ ବାଣ୍ଡର ସ୍ଵାଦ

Sanga Ra Stree Ku Chakheili Mo Banda Ra Swada  ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁମାନେ ମୁଁ ସୁରିୟା, ମୋର ବୟସ ୨୨ବର୍ଷ । ମୋର ଘରେ ମୋର ବାପା ମା ଓ ମୋର ଜଣେ ଛୋଟ ଭାଇ ବି ଅଛି । ମୋର ଗୋଟେ ଭଉଣୀ ଅଛି ଯାହାରକି ପୂର୍ବ ବର୍ଷ ବିବାହ ହେଇଯାଇଛି । ଆମର ଗାଁରେ ବହୁତ ଖାତିର ଅଛି କାରଣ ଆମର ଜମିଦାର ବଂଶ ଥିଲୁ । ମୋର ଗୋଟେ ସାଙ୍ଗ ଥିଲା ଯାହା ନାଁ ସୁନୀଲ । ସେ ପୁଲିସ ବାଲା ଅଟେ । ସେ ବେଶୀ ସମୟ ଘର ବାହାରେ ରୁହେ ।

ବେଶୀ ସମୟ ନଷ୍ଟ ନକରି କାହାଣୀ ର ଆଗକୁ ବଢିବା । ମୋ ସାଙ୍ଗ ସୁନୀଲ ଓ ମୁଁ ପିଲା ଦିନୁ ଖେଳ କୁଦ ଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆମେ ଏକା ସହକରୁ । କିନ୍ତୁ ସେ ମୋ ଠାରୁ ଦୁଇ ବର୍ଷ ବଡ । ସେ ବୟସ ରେ ବି ଆଉ କ୍ଳାସରେ ବି ମୋ ଠାରୁ ଦୁଇ ବର୍ଷ ବଡ । ସେ ତାର ପାଠ ପଢା ସରିବା ପରେ ପୁଲିସ ଚାକିରି ରେ ଭର୍ତି ହୋଇଗଲା । ତାର ଗୋଟେ ବର୍ଷ ପରେ ସେ ବିବାହ କରି ନେଲା ।

ମୋ ସାଙ୍ଗ ଯାହାକୁ ବିବାହ କରିଥିଲା ସେ ମୋ କଲେଜରେ ମୋ ସହ ପଢୁଥିଲା । ସେ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଓ ବହୁତ ଭଲ ଲାଗୁଥିଲା । ସେ ବି ମୋର ବହୁତ ପସନ୍ଦ ଥିଲା । ଯେତେବେଳେ ମୋର ପାଠ ପଢା ସରିଗଲା ମୁଁ ବ୍ୟାକିଙ୍ଗ କୋଚିଙ୍ଗ ନେବା ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ଵର ଚାଲିଆସିଲି । ସେ କେଲେଜ ପାରେ ଆଉ ପଢିଲା ନାହିଁ । ତେଣୁ ତାର ବାପା ମା ତାର ବାହାଘର ଠିକ କରିଦେଲେ । ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଏକଥା ଶୁଣିଲି ମୋତେ ବହୁତ ଦୁଃଖ ଲାଗିଲା ।

ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ପତା ଲଗେଇଲି ତାର ବାହାଘର କେଉଁଠି ଓ କାହା ସହ ହେଉଛି ମୁଁ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲି ତାର ବିବାହ ମୋ ସାଙ୍ଗ ସୁନୀଲ ସହ ହେଉଛି । ମୋତେ ପ୍ରଥମେ ଟିକେ ଦୁଃଖ ତ ଲାଗିଲା କିନ୍ତୁ ପରେ ଖୁସି ଲାଗିଲା । ମୁଁ ନିଜକୁ ବୁଝେଇଦେଲି ଠିକ ଅଛି ମୋର ବାହାଘର ମୋ ସହ ନହେଲା ନାହିଁ ମୋ ସାଙ୍ଗ ସହ ହେଉଛି ।

ଯେବେ ମୋ ସାଙ୍ଗର ବାହାଘର ହେଲା ମୋ ସହିତ ମୋର ଅନେକ ସାଙ୍ଗ ତାର ବାହାଘରେ ଖୁବ ନାଚିଲୁ । ଆମେ ସାଙ୍ଗ ପୁରା ରାତି ଧୁମ ଡ୍ୟାନ୍ସ କରିଲୁ ଆଉ ସାଙ୍ଗ ଓ ତାର ଧର୍ମ ପତ୍ନୀ ସହ ମିଶି କରି ଖାଇବା ଖାଇଲୁ । ସୁନୀଲ ମୋର ବହୁତ ଭଲ ସାଙ୍ଗ ଥିଲା । ସେ ମୋର ସବୁ କଥା ରଖେ ଆଉ ମୁଁ ବି ତାର ସବୁ କଥା ମାନେ ।

ମୋ ସାଙ୍ଗ ତାର ଘରେ ଏକା ଲୋକ ଅର୍ଥାତ ତାର ଘରେ ତାର ମା ଓ ସ୍ତ୍ରୀ ରୁହନ୍ତି ତାର ବାପା ଅନେକ ଦିନ ଆଗରୁ ଚାଲିଯାଇଛନ୍ତି । ସେ ବହୁତ କଷ୍ଟରେ ଚଲିଛି। ତାର ବାପା ଚାଲିଯିବା ପରେ ତାଙ୍କ ଘରର ସ୍ଥିତି ବହୁତ ଖରାପ ହେଇ ଯାଇଥିଲା । ସେ ବହୁତ ପରିଶ୍ରମ କରି ପୋଲିସ ଚାକିରି ପାଇଥିଲା । ସେ ତାର ବାହାଘର ପାଇଁ ଆଣିଥିବା ଛୁଟି ସରିଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସେ ଡ୍ୟୁଟି ଯିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଥିଲା ।

ମୁଁ ତାକୁ ଛାଡିବା ପାଇଁ ବସ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ କୁ ଯାଇଥିଲି । ସେ ବସରେ ବସିବା ପୂର୍ବରୁ ମୋତେ କହିଲା ଦେଖ ଭାଇ ମୋର ଘରେ ସେମିତି କେହି ନାହାନ୍ତି ଯିଏକି ଘରର ସବୁ କଥା ବୁଝିବା ପାଇଁ ପୁରା ସକ୍ଷମ । ମୋ ଭାଇ ମୋର ଘର କଥା ଟିକେ ବୁଝୁଥିବୁ । ମୁଁ ତାକୁ ହଁ କହି ତାକୁ ବସରେ ବସେଇ ଦେଲି । ଆଉ ଘରକୁ ଫେରି ଆସିଲି । ମୋର ଆଉ କିଛି ଦିନ ଛୁଟି ଥିଲା ।

ମୁଁ ପ୍ରାୟ ସମୟ ସୁନୀଲର ଘରକୁ ଯିବା ଆସିବା କରେ । ମୁଁ ଓ ତାର ସ୍ତ୍ରୀ ଦୁହେଁ ଦୁହିଁଙ୍କୁ ପୂର୍ବରୁ ଚିହ୍ନି ଥିଲୁ । ମୁଁ ବି ତାଙ୍କ ଘରେ ଯାହା ଦରକାର ହୁଏ ବଜାରରୁ କିଣି ନେଇ ଦେଇ ଆସେ । ଧିରେ ଧିରେ ସମୟ ବିତିବାରେ ଲାଗିଲା । ଗୋଟେ ଦିନ ଏମିତି ସୁନୀଲର ସ୍ତ୍ରୀ ଫୋନ ଆସିଲା କି ଘରକୁ ଆସ ମା ଡାକୁଛନ୍ତି । ମୁଁ ମୋର କାମ ସାରି ତାର ଘରେ ପହଞ୍ଚିଲି ।

ମୁଁ ଦେଖିଲି ମାଉସୀ ଘରେ ନଥିଲେ ସେ ଏକୁଟିଆ ଥିଲା । ମୁଁ ତାକୁ ପଚାରିବାରୁ ସେ କହିଲା କି ମା ଏବେ ଏବେ ବାହାରକୁ ଚାଲିଗଲେ । ତୁମେ ବସିଥାଏ ମୁଁ ପାଣି ନେଇ ଆସୁଛି । ସେ ମୋତେ ପାଣି ଗ୍ଳାସ ଦେଇ ମୋ ସାଇଡରେ ବସି ପଡିଲା । ମୁଁ ତାକୁ ପଚାରିଲି କଣ କାମ ଥିଲା କି ମାଉସୀ ମୋତେ ଡ଼ାକିଥିଲେ ? ସେ କହିଲା କି କଣ କାମ ଥିଲେ କେବେଳ ଡାକିହେବ କି ବସି କିଛି କଥା ହେବା ପାଇଁ ଡାକି ହେବ ନାହି ? ମୁଁ ଏକୁଟିଆ ବହୁତ ବୋର ହେଇ ଯାଉଛି ।

ତୁମେ ତ କେବଳ କାମ ବେଳେ ଆସୁଛ, ମୁଁ ଟିକେ ନର୍ଭସ ହେଲି । ତାପରେ ମୁଁ ହସି କରି କହିଲି ନା ସେମିତି କିଛି ନାହିଁ । ବାସ ଘରେ କିଛି କାମ ଥିଲା ତେଣୁ ଆସି ପାରୁନଥିଲି କିନ୍ତୁ ସେମିତି ଆଉ କିଛି କଥା ନାହିଁ । କଥା ବର୍ତା ଭିତରେ ସେ ଧିରେ ଧିରେ ମୋର ନିକଟତର ହେଉଥିଲା । କଥା ହେଇ ହେଇ ସେ ମୋର ପୁରା ପାଖକୁ ଚାଲି ଆସିଲା ।

କିଛି ସମୟ ପରେ ସେ ତାର ଦେହକୁ ମୋ ଦେହ ସହ ଟଚ କରିବାରେ ଲାଗିଲା । ମୋ ଦେହର ସବୁ ଲୋମ ଠିଆ ହେଇଯାଇଥିଲା । ମୋତେ ତାର ହାଲତ କିଛି ଠିକ ଲାଗୁନଥିଲା । ସେଯେତେବେଳ ମୋର ହାତ ଧରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲା ସେ ସମୟରେ ମାଉସୀ ଚାଲି ଆସିଲେ । ଯାହା ହେଉ ମାଉସୀ କିଛି ଦେଖି ନାହାନ୍ତି। ମୁଁ ମାଉସୀଙ୍କର ହାଲ ଚାଲ ପଚାରି ଘରକୁ ଫେରିଗଲି ।

ମୁଁ ଘରକୁ ଆସି ସୋଇ ତାର ହରକତ ବିଷୟରେ ଭାବିବାକୁ ଲାଗିଲି । ମୋର ବି ମନ ହେଉଥିଲା ତାର ପାଖରେ ଗୋଟେ ରାତି ସୋଇ ତାକୁ ରାତି ସାରା ଭରପୁର ଗେହିଁବା ପାଇଁ । କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଏସବୁ ଠିକ ଭାବୁନଥିଲି । କାରଣ ସେ ମୋ ସାଙ୍ଗର ସ୍ତ୍ରୀ ଥିଲା । ମ୍ମୋର ସାଙ୍ଗ ମୋତେ ବହୁତ ବିଶ୍ୱାସ କରୁଥିଲା । ଆଉ ମୁଁ ତାର ବିଶ୍ଵାସକୁ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲି ।

ମୁଁ ମୋ ନିଜକୁ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ କରି ରଖୁଥିଲି । କିନ୍ତୁ ଜଣାନଥିଲା ସେ ମୋ ବାଣ୍ଡର ସ୍ଵାଦ ଚାଖିବ ରହିବ ବୋଲି । ସେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ବାହାନା ବନେଇ ମୋତେ ତାର ଘରକୁ ଡାକୁଥିଲା । କେତେବେଳେ କାମ ଥାଏ ତ କେତେବେଳେ କାମ ନଥାଏ । ତାର ଏମିତି ବ୍ୟବହାର ଧିରେ ଧିରେ ସୀମା ଲଙ୍ଘୁଥିଲା । ମୁଁ ମୋ ନିଜକୁ ବହୁତ ରୋକୀ କରି ରଖୁଥିଲି କି ଯେମିତି ମୁଁ ଏ କାମ ନକରେ ।

କିନ୍ତୁ ସେ ମୋତେ ତାର ଘରକୁ ଡାକି ମୋ ସହ କଥା ହେଇ ମୋର ଦେହକୁ ଛୁଇଁ ମୋତେ ଗରମ କରି ଚାଲିଥିଲା । ମୁଁ ମୋ ନିଜକୁ ନଚାହିଁବି ନିଜକୁ ଅଟକେଇ ରଖୁଥିଲି । ବେଳେ ଘରେ ମାଉସୀ ଥାନ୍ତିତ ବେଳେ ଘରକୁ କେହି ପାଖ ପଡିଶା ଲୋକ ଚାଲି ଆସନ୍ତି । ଗୋଟେ ଦିନର କଥା ମାଉସୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ବାପ ଘରକୁ ଯିବାର ଥିଲା ।

ମୋର ସାଙ୍ଗର ସ୍ତ୍ରୀ ମୋତେ ଫୋନ କରିଲା, ଆଉ ବହୁତ ଖୁସି ହୋଇ ମୋତେ କହିଲା ଆଜି ଓଟ ଫସିଯାଇଛି ପାହାଡ ତଳେ । ମୁଁ କହିଲି କିଛି ବୁଝିପାରିଲି ନାହିଁ, ଅର୍ଥାତ ? ସେ କହିଲା କିଛି ନୁହେଁ ମା ତୁମ ସହ କଥା ହେବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ମାଉସୀଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇ ମୁଁ ତାଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଗଲି ।ମୁଁ ଦେଖିଲି ମାଉସୀ କେଉଁ ଆଡେ ବାହାରିଛନ୍ତି ସେ ଗେଟ ପାଖରେ ଠିଆ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ପଚାରିଲି କେଉଁ ଆଡେ ଯାଉଛ ମାଉସୀ? ସେ କହିଲେ କି ପୁଅ ମୁଁ ମୋ ବାପ ଘରକୁ ଯାଉଛି । ମୁଁ ସାଙ୍ଗେ ସାଙ୍ଗେ ଅଟୋ ଡାକିଲି ଏବଂ ମାଉସୀଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କୁ ବସ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛାଡିବା ପାଇଆନ ଚାଲିଗଲି। ରାସ୍ତାରେ ଗଲା ବେଳେ ମାଉସୀ ମୋତେ କହିଲେ ମୁଁ 4-5 ଦିନ ଘରକୁ ଆସିବି ତୁ ରାତିରେ ଆସି ଘରେ ସୋଇପଡିବୁ । କାରଣ ନୂଆ ବୋହୂଟା ଘରେ ଏକୁଟିଆ ଡରିବ ।

ଆଗକୁ ପଢିବା NEXT ବଟନ ଉପରେ କ୍ଲିକ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *